Rychlá zpráva
Telefon +420 774 428 882

Tapetování, tapetáři Olomouc

Pokud přemýšlíte o tom, že místo klasické malby vyzkoušíte něco nového, tapety jsou velmi vhodnou alternativou. Tapety se v dnešní době dají pořídit z širokého množství materiálů a vzorů.

Co je dobré vědět před začátkem tapetování

Jakou tapetu vůbec zvolit? Kromě tapet klasických, papírových existují tapety vliesové, fototapety, tapety vinylové, textilní, skelné, korkové, bambusové a další. Výběr materiálů a barev je obrovský, ovšem ne všechny jsou vhodné na všechny povrchy a ne všechny se hodí právě do Vašeho interiéru. Malíři Olomouc Vám s výběrem tapet rádi poradí a navrhnou pro Vás tu nejvhodnější variantu.

Průběh prací spojených s tapetováním

Jakmile si vyberete druh, odstín a vzor tapety, nastává fáze realizace do Vašich prostor. Tapety lepíme po odstranění starých tapet na připravený povrch omítky. Vyrovnáme všechny nerovnosti, vyšroubujeme zásuvky a naneseme penetraci, která podklad zpevní. A poté již tapety podle výšky stěny nařežeme na jednotlivé díly a začneme s lepením. Samozřejmostí je, že si poradíme i s tapetováním kolem oken, za radiátory či tapetováním stropů a dalšími složitostmi. Závěrečný hrubý úklid provádíme zdarma.

Papírové tapety

Papírové tapety jsou vhodné do všech interiérů, nehodí se však do vlhkého prostředí a ani na stěny, které hodně praskají

Vliesové tapety a fototapety

Vliesové tapety na zeď jsou vhodné pro veškeré podklady, stěny, zdi, stropy atd., opatřené všemi druhy vnitřních omítek, sádrokartonem, na betonové panely, podkladové tapety, dřevotřískové desky apod. Zvláště jsou vhodné na stěny s trhlinami v podkladu, stabilizují tlak na citlivé podklady (desky z měkkých vláken apod.). Dělí se na hotové s vrchní vinylovou omyvatelnou vrstvou a na přetíratelné GO-PRO. Povrch tapety na zeď GO-PRO je možné přetírat disperzními, akrylovými i latexovými barvami. Výhodou vliesové tapety z vláknité buničiny je dokonalá prodyšnost.

Vinylové tapety

Vinylové tapety jsou vhodné do všech typů interiérů (zdi, sádrokartony, umakart, různé omyvatelné nátěry). V závislosti na množství a kvalitě vrchní vinylové vrstvy je možno tapety použít pro různé účely. Koupelnové tapety s označením (3 vlnovky) je možné použít do vlhkého prostředí, např. do koupelny a WC. Tyto tapety mají velmi dobrou překrývací schopnost při použití na křivé a popraskané stěny.

Textilní tapety

Textilní tapety se vyrábějí tradičním způsobem – na podkladovou vrstvu se nanáší textilní vlákno. Působí velmi stylově a hodí se zejména do reprezentativních prostor. V běžném interiéru je příliš nenajdete, protože jsou drahé a jejich údržba je poměrně náročná, jsou poměrně luxusní komoditou, a to hlavně kvůli vysoké náročnosti na odborný postup při instalaci a požadavku na velmi opatrné ošetřování a zacházení. Citlivým přístupem k využití tohoto materiálu v interiérech, lze jedinečně využít jeho přirozené vlastnosti. Textil na stěnách lze jen stěží nahradit jiným materiálem. Velmi žádané jsou stále do historických objektů. Vhodné pro dotvoření individuálních a luxusních interiérů, s nenapodobitelnou strukturou a atmosférou.

Skelné tapety

Skelné tapety jsou vysoce odolné dekorační tapety ze skelných vláken pro luxusní a namáhané prostory. Odolávají vlhkosti, nebobtnají, mají dlouhou životnost, výborně zakrývají menší trhliny. Jsou ideálním řešením interiérů v bankách, hotelích, kancelářích, nemocnicích, potravinářských provozech a v mnoha dalších objektech. Tapeta ze skelného vlákna s textilní strukturou je čistě přírodní produkt přispívající ke zdravému bydlení. Skelná tapeta je přetíratelná barvou, takže lze dosáhnout jakékoliv barevného zpracování interiéru, buď krycí nebo lazurovací technikou. U tapety ze skelného vlákna nehraje roli, zda jsou plochy ze dřeva, kovu nebo plastu. Drží všude a k tomu nabízí přirozený vzhled, efektní design a různorodost lesku a barev.

Korkové tapety

Korkové tapety nejenže hezky vypadají, ale nesou s sebou všechny dobré vlastnosti korku. Jsou nejen pěkné, ale i praktické: má zvukově izolační účinek, izoluje i proti horku a chladu, je odolné proti tlaku, je omyvatelné. Desky o rozměru 30 x 30 cm v různých barvách se na stěnu lepí. Korkové tapety jsou sice cenově výhodnější ale také tenčí.

Bambusové tapety

Jsou vhodné pro použití do všech typů interiérů, ve kterých si přejete navodit atmosféru exotických zemí a souladu s přírodou.
Malíř Brno
Malíř Brno
Malíř Brno
Malíř Brno
Malíř Brno
Malíř Brno


Úklidové služby


Naši firmu jsme rozšířili o úklidové práce, které pro vás zajistíme v Olomouci a okolí. S námi se můžete spolehnout na rychlost, bezproblémovou komunikaci a kvalitu úklidových prací. Neváhejte využít našich služeb olomoucké úklidové firmy, která poskytuje úklidy SVJ, bytových domů, kanceláří a dalších prostor, mytí výloh a oken.

A především úklid po malování, který si můžete doobjednat k malířským pracím za zvýhodněnou cenu!


Poptávkový / kontaktní formulář

Pošlete nezávaznou poptávku, zeptejte se na cokoli.

Jméno*
Telefon*
Firma
E-mail*
Požadavek / Zpráva*
Působíme i v Brně:    Malíři Brno | Malíři pokojů Brno